Zakup nieruchomości

Bez wątpienia zakup nieruchomości jest bardzo ważną decyzją, nie warto zatem podejmować takich decyzji w sposób spontaniczny, ponieważ są one wiążące. Nie ulega wątpliwości, iż ludzie marzą dzisiaj o posiadaniu własnego mieszkania, ponieważ dla wielu jest ono bardzo odległe. Chodzi przede wszystkim o wysokie ceny, jakie posiadają dzisiaj nieruchomości. Ceny małych mieszkań są bardzo duże, dlatego też ludzie bardzo szybko posiadają świadomość, iż za gotówkę nie będą w stanie takiej nieruchomości zakupić. Jedynym rozwiązaniem wydaje się być zatem zaciągniecie kredytu. Banki na chwilę obecną udzielają naprawdę dużej liczby kredytów, ponieważ duża liczba młodych ludzi dąży do osiągnięcia samodzielności, a posiadając odpowiedni poziom dochodów ma szansę uzyskać kredyt na własne mieszkanie. Kredyt mieszkaniowy w pierwszej kolejności otrzymują osoby, które pozostają w związku małżeńskim, ponieważ jak wiadomo, w momencie, kiedy dwie osoby posiadają zatrudnienie, można stać się zdecydowanie bardziej wiarygodnym dla danego banku.

Polityka państwa także sprzyja młodym małżeństwom, ponieważ posiada dla nich pewnego rodzaju ulgi, dzięki którym przez pierwsze kilka lat raty mieszkaniowe są niższe, gdyż pozostałą część pokrywa państwo. Zakup mieszkania jest dzisiaj decyzją bardzo ważną, warto zatem udać się do kilku banków, aby poznać ich ofertę w zakresie kredytów. Szybko można bowiem porównać oferty pod względem tego, na jak wiele lat można zaciągnąć pożyczkę, jak wysokie będzie oprocentowanie, a także w związku z tym jak będzie wyglądała wysokość poszczególnych lat. W internecie można znaleźć dużą liczbę informacji na temat kredytów mieszkaniowych, ponieważ od pewnego czasu jest to niezmiennie temat na czasie. Młodzi ludzie, chociaż wchodzą w dorosłość z takim bagażem jak kredyty mieszkaniowe, tak naprawdę nie mają innej możliwości, jeżeli faktycznie mają potrzebę samodzielności. Wiele osób decyduje się na taką opcję, czego nie żałują, ponieważ wolą płacić raty kredytu niż wynajmować mieszkanie.

Dodaj komentarzSzukaj

Kalendarz

  Sierpień 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  

Budownictwo

  Swego czasu w Polsce niezwykle trudno było znaleźć firmę budowlaną lub remontową, która jednocześnie nie ogłaszałaby się jako firma rodzinna, działająca od pokoleń i tym samym gwarantująca jednolitą jakość usług. Dzisiaj sytuacja ta się właściwie nie zmienia – tyle że firmy przestają być już w pełni rodzinne, za to wypełnione znajomymi znajomych i przyjaciółmi przyjaciół, szukającymi pracy po znajomości. Nie zmienia to jednak faktu, że budownictwo wciąż pozostaje w naszym kraju branżą kojarzoną z typową rodzinną tradycją. Wiele ogromnych, ogólnopolskich spółek budowlano-remontowych zaczynało właśnie od bycia małymi, rodzinnymi firmami działającymi wyłącznie na lokalnym rynku. Rosnące zapotrzebowanie na usługi budowlane sprawiło zaś, że firmy takie zaczęły pozyskiwać klientów z zewnątrz, spoza miast i regionów, w której do tej pory funkcjonowały.
  Z czasem zakres działalności rodzinnych firm również się zmieniał: zajmowały się dodatkowo remontowaniem domów, wymianą przeróżnych instalacji czy doradztwem w zakresie aranżacji, a coraz częściej ich domeną było również wykańczanie wnętrz. Rodzinne firmy szybko pięły się w górę budowlanego rynku głównie za sprawą swojej ogromnej dyspozycyjności – imały się każdych prac i każdych zleceń, aby tylko zaistnieć wśród rosnącej i pojawiającej się z każdej strony konkurencji. Współczesna architektura budowlana znacznie ukróciła jednak możliwości małym firmom, które nie tylko nie mają wystarczających środków na realizację niektórych projektów, ale nie posiadają również odpowiedniego zaplecza technicznego i technologicznego. Nowoczesne przemiany w budownictwie sprawiły, że firmy rodzinne ponownie zmuszone zostały do powrotu na swój regionalny i lokalny rynek i świadczenie swoich usług wyłącznie w ograniczonym zakresie. Taka sytuacja w żaden sposób nie pomaga w rozwoju rodzinnej firmy budowlanej. Wręcz przeciwnie, znacznie ją hamuje, a w wielu przypadkach nawet cofa, co z kolei okazuje się poważnym ciosem dla całego rynku nieruchomości, na którym wymiera konkurencja i który staje się coraz bardziej zmonopolizowany przez największe spółki developerskie.