Wady i zalety domu energooszczędnego.

Budowa domu energooszczędnego w ostatnich latach stała się coraz bardziej popularna. Niestety Kost takiego budynku jest stosunkowo droższy niż w tradycyjnej technologii.
Zalety domu energooszczędnego.
Dom energooszczędny pozwala na dużo tańsze użytkowanie budynku przez wiele lat. Taki dom pozwala na obniżenie kosztów za prąd w znacznym stopniu. Zamontowanie szczelnych okien oraz odpowiednich drzwi pozwala znacząco obniżyć koszty ogrzewania takiego domu.
Posiadanie domu energooszczędnego to zysk na przestrzeni lat. Chcąc sprzedać taką nieruchomość mamy pewność, że zarobimy na sprzedaży.
Mamy wkład w ochronę środowiska. Domy budowane w tej technologii mają na uwadze ochronę środowiska. Poprzez odpowiednie usytuowanie budynku na działce oraz odpowiednie ustawienie pomieszczeń względem stron świata dom jest odpowiednio naświetlony, a użytkowanie jest wygodne.
Wady domu energooszczędnego:
Mimo iż tego typu architektura funkcjonuje już jakiś czas na naszym rynku, to budowa takiego domu jest dość kosztowna. Poprzez rozwiązania oraz zastosowanie najwyższej, jakości materiałów znacznie wzrastają ceny za materiały.
Do wybudowania takiej nieruchomości konieczne jest zatrudnienie wykwalifikowanej ekipy budowlanej, która zna się na tej nowej technologii. Jeżeli zatrudnimy pracowników, którzy nie mają pojęcia o zastosowaniach w tym sposobie budowy to nasz dom może nie być energooszczędny. Tak niewielkie elementy jak ciągi wentylacyjne mają ogromny wpływ na końcowy efekt.
Wygląd takiego domu może nie być zadowalający dla niektórych osób, ponieważ w tej technologii znaczenie ma zwarta i prosta bryła budynku. Okna zazwyczaj są małe i jest ich jak najmniej, aby zminimalizować utraty ciepła. Dla miłośników wykuszy, dużych okien oraz przeszklonych drzwi taki budynek może być nie atrakcyjny.
Mimo wszystko warto budować domy energooszczędne. To inwestycja na lata, która w ciągu kilku najbliższych lat nam się zwróci. Poza tym mieszkanie w takim budynku to ogromna wygoda. Pomieszczenia są idealnie dostosowane i rozmieszczone do potrzeb użytkowników.

3 odpowiedzi na „Wady i zalety domu energooszczędnego.

Dodaj komentarzSzukaj

Kalendarz

  Wrzesień 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

Budownictwo

  Swego czasu w Polsce niezwykle trudno było znaleźć firmę budowlaną lub remontową, która jednocześnie nie ogłaszałaby się jako firma rodzinna, działająca od pokoleń i tym samym gwarantująca jednolitą jakość usług. Dzisiaj sytuacja ta się właściwie nie zmienia – tyle że firmy przestają być już w pełni rodzinne, za to wypełnione znajomymi znajomych i przyjaciółmi przyjaciół, szukającymi pracy po znajomości. Nie zmienia to jednak faktu, że budownictwo wciąż pozostaje w naszym kraju branżą kojarzoną z typową rodzinną tradycją. Wiele ogromnych, ogólnopolskich spółek budowlano-remontowych zaczynało właśnie od bycia małymi, rodzinnymi firmami działającymi wyłącznie na lokalnym rynku. Rosnące zapotrzebowanie na usługi budowlane sprawiło zaś, że firmy takie zaczęły pozyskiwać klientów z zewnątrz, spoza miast i regionów, w której do tej pory funkcjonowały.
  Z czasem zakres działalności rodzinnych firm również się zmieniał: zajmowały się dodatkowo remontowaniem domów, wymianą przeróżnych instalacji czy doradztwem w zakresie aranżacji, a coraz częściej ich domeną było również wykańczanie wnętrz. Rodzinne firmy szybko pięły się w górę budowlanego rynku głównie za sprawą swojej ogromnej dyspozycyjności – imały się każdych prac i każdych zleceń, aby tylko zaistnieć wśród rosnącej i pojawiającej się z każdej strony konkurencji. Współczesna architektura budowlana znacznie ukróciła jednak możliwości małym firmom, które nie tylko nie mają wystarczających środków na realizację niektórych projektów, ale nie posiadają również odpowiedniego zaplecza technicznego i technologicznego. Nowoczesne przemiany w budownictwie sprawiły, że firmy rodzinne ponownie zmuszone zostały do powrotu na swój regionalny i lokalny rynek i świadczenie swoich usług wyłącznie w ograniczonym zakresie. Taka sytuacja w żaden sposób nie pomaga w rozwoju rodzinnej firmy budowlanej. Wręcz przeciwnie, znacznie ją hamuje, a w wielu przypadkach nawet cofa, co z kolei okazuje się poważnym ciosem dla całego rynku nieruchomości, na którym wymiera konkurencja i który staje się coraz bardziej zmonopolizowany przez największe spółki developerskie.