Pożyczka hipoteczna na sfinansowanie nieruchomości

Jedną z najważniejszych kwestii dotyczących nieruchomości jest pożyczka hipoteczna. Jest ona bardzo dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, które już posiadają kilka kredytów. Pozwala ona bowiem zmniejszyć raty kredytu nawet o połowę. Klienci, którzy chcą zaciągnąć pożyczkę hipoteczną, zdaniem ekspertów, dzielą się na dwie grupy ludzi. W pierwszej grupie znajdują się osoby, które wiedzą, że jest to najkorzystniejsza forma na finansowanie potrzeb konsumpcyjnych. Za pożyczone w ten sposób pieniądze można bowiem kupić dobrą nieruchomość, auto, zrobić gruntowny remont mieszkania Krowodrza, a także wspomóc nowym kapitałem swoją firmę.

Do drugiej grupy, należą osoby, które chcą uporać się ze swoimi finansami, uporządkować je w jedną, niższą ratę. Potrzeby kredytowe tej grupy, są zazwyczaj zdecydowanie niższe niż potrzeby osób z grupy pierwszej. I właśnie ta grupa klientów spowodowała, że w ubiegłym roku spadłą wartość pożyczki hipotecznej i to nawet o 20 procent. Często jest tak, że pożyczka hipoteczna nie jest pierwszą opcją, jaka przychodzi kredytobiorcom do głowy. Zdarza się, że dopiero po zasięgnięciu porady u doradcy dowiadują się, że właśnie w ich wypadku korzystnie wyglądać będzie pożyczka hipoteczna. Często jednak przeraża wizja kilkudziesięciu lat spłaty takiej pożyczki, obciążenie hipoteki nieruchomości no i cały stos kwestii formalnych. Banki starają się usprawnić przynajmniej ten ostatni aspekt, by zachęcić potencjalnych pożyczkobiorców do skorzystania z tej usługi właśnie w ich banku. Często wymagane dokumenty ogranicza się do minimum. Jak się okazuje najkorzystniejsze pożyczki hipoteczne ma przede wszystkim Citi Handlowy oraz Meritum Bank. Klienci zgodnie twierdzą, że pożyczki w tych bankach najbardziej odpowiadają ich potrzebom zwłaszcza związanym z zakupem nieruchomości. Dalsze miejsca w kolejności zajmują BPH, INH, a także Bank Pocztowy. W tych miejscach klienci czują się najbezpieczniej i decydują na kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości.

Dodaj komentarzSzukaj

Kalendarz

  Sierpień 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  

Budownictwo

  Swego czasu w Polsce niezwykle trudno było znaleźć firmę budowlaną lub remontową, która jednocześnie nie ogłaszałaby się jako firma rodzinna, działająca od pokoleń i tym samym gwarantująca jednolitą jakość usług. Dzisiaj sytuacja ta się właściwie nie zmienia – tyle że firmy przestają być już w pełni rodzinne, za to wypełnione znajomymi znajomych i przyjaciółmi przyjaciół, szukającymi pracy po znajomości. Nie zmienia to jednak faktu, że budownictwo wciąż pozostaje w naszym kraju branżą kojarzoną z typową rodzinną tradycją. Wiele ogromnych, ogólnopolskich spółek budowlano-remontowych zaczynało właśnie od bycia małymi, rodzinnymi firmami działającymi wyłącznie na lokalnym rynku. Rosnące zapotrzebowanie na usługi budowlane sprawiło zaś, że firmy takie zaczęły pozyskiwać klientów z zewnątrz, spoza miast i regionów, w której do tej pory funkcjonowały.
  Z czasem zakres działalności rodzinnych firm również się zmieniał: zajmowały się dodatkowo remontowaniem domów, wymianą przeróżnych instalacji czy doradztwem w zakresie aranżacji, a coraz częściej ich domeną było również wykańczanie wnętrz. Rodzinne firmy szybko pięły się w górę budowlanego rynku głównie za sprawą swojej ogromnej dyspozycyjności – imały się każdych prac i każdych zleceń, aby tylko zaistnieć wśród rosnącej i pojawiającej się z każdej strony konkurencji. Współczesna architektura budowlana znacznie ukróciła jednak możliwości małym firmom, które nie tylko nie mają wystarczających środków na realizację niektórych projektów, ale nie posiadają również odpowiedniego zaplecza technicznego i technologicznego. Nowoczesne przemiany w budownictwie sprawiły, że firmy rodzinne ponownie zmuszone zostały do powrotu na swój regionalny i lokalny rynek i świadczenie swoich usług wyłącznie w ograniczonym zakresie. Taka sytuacja w żaden sposób nie pomaga w rozwoju rodzinnej firmy budowlanej. Wręcz przeciwnie, znacznie ją hamuje, a w wielu przypadkach nawet cofa, co z kolei okazuje się poważnym ciosem dla całego rynku nieruchomości, na którym wymiera konkurencja i który staje się coraz bardziej zmonopolizowany przez największe spółki developerskie.