Budownictwo

W dzisiejszych czasach budownictwo jest dziedziną bardzo pożądaną. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, ze w tej branży wiele osób może znaleźć dla siebie zatrudnienie. Chociaż jest to praca fizyczna, czasami bardzo ciężka, dla mężczyzn liczy się przede wszystkim perspektywa dobrych zarobków. Jak wiadomo, w takiej firmie budowlanej obsadzane są różne stanowiska. Na tych wyższych szczeblach powinny znajdować się osoby, które posiadają dobre przygotowanie teoretyczne, ponieważ jak wiadomo, muszą czuwać nad projektami, a także udzielać kolejnych wskazówek, jak wypełniać elementy projekty. Osoby zarządzające posiadają zatem najczęściej odpowiednią wiedzę, a także wykształcenie kierunkowe. Powinny być one także sprawdzone, ponieważ jak wiadomo, wiedza teoretyczna musi zostać skutecznie przełożona na umiejętności praktyczne, ponieważ tylko one sprawdzają się podczas pracy na budowie. Osoby, które posiadają odpowiednie wykształcenie są także bardzo często odpowiedzialne za przygotowanie takiego projektu, a także dokonanie kosztorysu dla osoby, która chce zainwestować w projekt

Podobne sytuacje mają miejsce zarówno podczas budowania na zlecenie domów, a także większych przedsięwzięć, gdzie potrzebna jest zdecydowanie większa umiejętność planowania przestrzennego. Na rynku pracy jest bardzo duża liczba absolwentów takiego kierunku jak budownictwo, jedni sprawdzają się w pracy lepiej, a drudzy gorzej, ponieważ jak wiadomo, wiedza teoretyczna nie zawsze idzie z umiejętnościami praktycznymi. Nie zmienia to jednak faktu, iż studiowanie na kierunku budownictwo jest na chwilę obecną bardzo pożądane, ponieważ jak się okazuje każdy posiada większe szanse na rynku pracy posiadając kierunek inżyniera. Warto jednak podczas takich studiów korzystać przede wszystkim z zajęć praktycznych, a także odbywania praktyk, ponieważ jak wiadomo, to będzie posiadało największe znaczenie podczas szukania pracy przez absolwentów. Pracodawcy oczekują doświadczenia, warto zatem czymś się czymś wartościowym wykazać.

Dodaj komentarzSzukaj

Kalendarz

  Wrzesień 2018
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

Budownictwo

  Swego czasu w Polsce niezwykle trudno było znaleźć firmę budowlaną lub remontową, która jednocześnie nie ogłaszałaby się jako firma rodzinna, działająca od pokoleń i tym samym gwarantująca jednolitą jakość usług. Dzisiaj sytuacja ta się właściwie nie zmienia – tyle że firmy przestają być już w pełni rodzinne, za to wypełnione znajomymi znajomych i przyjaciółmi przyjaciół, szukającymi pracy po znajomości. Nie zmienia to jednak faktu, że budownictwo wciąż pozostaje w naszym kraju branżą kojarzoną z typową rodzinną tradycją. Wiele ogromnych, ogólnopolskich spółek budowlano-remontowych zaczynało właśnie od bycia małymi, rodzinnymi firmami działającymi wyłącznie na lokalnym rynku. Rosnące zapotrzebowanie na usługi budowlane sprawiło zaś, że firmy takie zaczęły pozyskiwać klientów z zewnątrz, spoza miast i regionów, w której do tej pory funkcjonowały.
  Z czasem zakres działalności rodzinnych firm również się zmieniał: zajmowały się dodatkowo remontowaniem domów, wymianą przeróżnych instalacji czy doradztwem w zakresie aranżacji, a coraz częściej ich domeną było również wykańczanie wnętrz. Rodzinne firmy szybko pięły się w górę budowlanego rynku głównie za sprawą swojej ogromnej dyspozycyjności – imały się każdych prac i każdych zleceń, aby tylko zaistnieć wśród rosnącej i pojawiającej się z każdej strony konkurencji. Współczesna architektura budowlana znacznie ukróciła jednak możliwości małym firmom, które nie tylko nie mają wystarczających środków na realizację niektórych projektów, ale nie posiadają również odpowiedniego zaplecza technicznego i technologicznego. Nowoczesne przemiany w budownictwie sprawiły, że firmy rodzinne ponownie zmuszone zostały do powrotu na swój regionalny i lokalny rynek i świadczenie swoich usług wyłącznie w ograniczonym zakresie. Taka sytuacja w żaden sposób nie pomaga w rozwoju rodzinnej firmy budowlanej. Wręcz przeciwnie, znacznie ją hamuje, a w wielu przypadkach nawet cofa, co z kolei okazuje się poważnym ciosem dla całego rynku nieruchomości, na którym wymiera konkurencja i który staje się coraz bardziej zmonopolizowany przez największe spółki developerskie.